Thursday ,21 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Машките екипи на РК Вардар ги започнуваат своите настапи во март, пионерите отвараат први
Машките екипи на РК Вардар ги започнуваат своите настапи во март, пионерите отвараат први

Машките екипи на РК Вардар ги започнуваат своите настапи во март, пионерите отвараат први

Кај момците во младинските  ракометни лиги каде настапуваме во четири групи на сила е зимската пауза. По крајот на истата ќе започнат одигрувањето на првите пролетни кола.  Први ќе стартуваат пионерите на Вардар предводени од Зоран Петковски-Зенга веднаш потоа ќе стартуваат и останатите две конкуренции, кадетската и младинската. Еве ги паровите и начелните датуми за првите пролетни кола.

Пионери: Алушовски-Вардар (29.02/01.03.2020)

Кадети:  Вардар Јуниор-Драчево (14.03/15.03.2020)

Младинци: Вардар Јуниор-Пролет (07.03/08.03.2020)

Младинци: Вардар- РШ КЛ7  (07.03/08.03.2020)