Tuesday ,18 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Циндриќ и Борозан ја имаат најдобрата акција на дуелот со Нексе
(ВИДЕО) Циндриќ и Борозан ја имаат најдобрата акција на дуелот со Нексе

(ВИДЕО) Циндриќ и Борозан ја имаат најдобрата акција на дуелот со Нексе

Вардар вечерва го победи Нексе и постави нов рекорд во СЕХА-лигата, што се однесува до бројот на победи, во регуларниот дел на сезоната. Црвено-црните во неизвесен натревар триумфираа со резултат 29:25 и на тој начин стигнаа до 17 победа во ова натпреварување. За најдобра акција на мечот е прогласена онаа на Циндриќ како асистент и Борозан како реализатор, кој со силен удар ја погоди противничката мрежа.

Погледнете ја најдобрата акција на мечот.