Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Стоилов и Поповски ќе ја напаѓаат Шпанија
Стоилов и Поповски ќе ја напаѓаат Шпанија

Стоилов и Поповски ќе ја напаѓаат Шпанија

Македонија вечерва го игра еден од најважните натпревари на ЕП во Хрватска, вечерва доколку Македонија одигра уште еден добар ракомет, тогаш ќе можеме цврсто да се надеваме на историско полуфинале.

Познат е списокот на играчите кои ќе настапат на овој дуел. Гонзалез и на овој натпревар не менува премногу, на овој дуел се враќа Филип Лазаров додека пак од комбинација отпадна Никола Марковски. Во тимот и на овој дуел ќе бидат секако вардарците Стоилов и Поповски.

Во редовите на Шпанија пак, на овој меч ќе настапи средниот бек на Вардар, Жоан Кањељас.

Натпреварот започнува во 20 часот и 30 минути, стискаме палци за уште една голема победа на Македонија.