Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Гонзалес гостин во ЕХФ Лајф шоуто број еден за ова ЕП
(ВИДЕО) Гонзалес гостин во ЕХФ Лајф шоуто број еден за ова ЕП

(ВИДЕО) Гонзалес гостин во ЕХФ Лајф шоуто број еден за ова ЕП

Тренерот на европскиот првак, РК Вардар и селектор на Република Македонија, Раул Гонзалес  има активен ден уште по самото пристигнување во Загреб. Тој момците пристигнаа утрово во Хрватска, а нашиот тренер беше дел од отворено студио пред почетокот на шампионатот. Тој е интересен за европската ракометна јавност бидејќи доаѓа како селектор кој ја има моменталната европска круна во клубскиот ракомет.

Видеото од гостувањето на нашиот тренер и македонски селектор во Лајф шоуто број еден на ЕХФ може да го погледнете на следното ВИДЕО