Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФОТО: Фелипе на фудбал со славниот Робињо!

ФОТО: Фелипе на фудбал со славниот Робињо!


26793486_1706082459449005_743787176_n
Најдобриот играч на Вардар, Хуан Фелипе доби поголем одмор од останатите играчи на Вардар. Фелипе одморот го искористува во својот роден Бразил.

Нашиот фудбалер пред околу 20-сетина минути на својот Инстаграм профил објави интересни фотографии на кои игра фудбал на песок со славниот бразилски играч Робињо.

Покрај Робињо, тука e и Мораеш играчот на Динамо од Киев и уште двајца колеги на Фелипе.

26803139_1706082326115685_1276334590_n