Friday ,21 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТО) Тренинг на „Кале“ последна подготовка пред Супер Глоуб
(ФОТО) Тренинг на „Кале“ последна подготовка пред Супер Глоуб

(ФОТО) Тренинг на „Кале“ последна подготовка пред Супер Глоуб

Денес ракометниот клуб Вардар  го имаше последен тренинг пред заминување на Супер Глоуб. Истиот го одржа во култната сала за црвено-црниот тим, Спортскиот центар “Кале“.
69097079_10158396259360348_3251941892690018304_n

Ова  беше последна активност пред настапот на  неофицијалното клупско светско првенство Супер Глоуб во организација на Интернационалната ракометна федерација (ИХФ). Турнирот ќе се одржи од 27 до 31 август во Саудиска Арабија.

q q2 q3 q4 q5 q6