Saturday ,16 January 2021
Последни:
Home > Slider > Двете екипи на РК Вардар ги дознаа своите противници во 1/4 финалната група од купот и патот до пласман на Ф4 турнирот
Двете екипи на РК Вардар ги дознаа своите противници во 1/4 финалната група од купот и патот до пласман на Ф4 турнирот

Двете екипи на РК Вардар ги дознаа своите противници во 1/4 финалната група од купот и патот до пласман на Ф4 турнирот

Денес во просториите на ракометната федерација на Македонија беа извлечени чевртфиналните групи во купот на Македонија. Познати се противниците за двете екипи на Вардар во групите и патот до пласманот на завршниот турнир.

Вардар и оваа сезона е најголем фаворит за одбрана на куп трофејот, а за да стигне најпрво до Ф4 турнирот, треба да ја помине групата во која се наоѓаат уште и екипите на Струга, Прилеп и Металург 2. Дополнително ќе биде одреден домаќинот на оваа група.

Младиот состав на Вардар Јуниор исто така ќе се се натпреварува во четвртфиналната група 1, во која се уште и екипите на Работник, како организатор на групата, како и тимовите на Охрид и Астраион.