Saturday ,23 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар стигна до 17 победи и постави нов рекорд во СЕХА-лигата
(ВИДЕО) Вардар стигна до 17 победи и постави нов рекорд во СЕХА-лигата

(ВИДЕО) Вардар стигна до 17 победи и постави нов рекорд во СЕХА-лигата

Нексе беше последната “жртва“ на Вардарци во регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата. Иако противникот од Хрватска даде силен отпор на крајот мораше да се помири со поразот (29:25). Ова беше вкупно 17-сета победа за црвено-црните, со која го срушија рекордот на Веспрем според бројот на освоени бодови.

Погледнете ги најинтересните моменти од дуелот со Нексе.