Tuesday ,05 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Прибак со гол во последните секунди, „Комити” на терен, Вујо ги спасува!!
(ВИДЕО) Прибак со гол во последните секунди, „Комити” на терен, Вујо ги спасува!!

(ВИДЕО) Прибак со гол во последните секунди, „Комити” на терен, Вујо ги спасува!!

Се враќаме малку наназад, во 2012 година и незаборавниот натпревар на „Кале” помеѓу ривалите Вардар и Металург. Се играше СЕХА натпревар, Прибак погоди од супер позиција за голема победа, делириум во преполната сала и на крајот Вујовиќ ги „спасува Комитите” кои започнаа славје на теренот – незаборавно.

Видео од последните мигови од дуелот на „Кале”: