Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардарци утре ќе ја слават 15 титула: Влез слободен, терминот не е идеален!
Вардарци утре ќе ја слават 15 титула: Влез слободен, терминот не е идеален!

Вардарци утре ќе ја слават 15 титула: Влез слободен, терминот не е идеален!

РК Вардар 1961 на својата  официјална страница даде информација за последниот првенствен дуел, на кој влезот ќе биде слободен. Шампионскиот пехар ќе биде доделен на црвено-црните, иако вардарци како домаќини  дефинитивно требаа да имаат сенс и можеа да одредат поатрактивен вечерен, а не термин после работното време или викенд термин за поголема посета и прослава на титулата. Во информацијата се вели:

282115115_418939740239946_6639948740888886194_n

Четврток, 26 мај го играме последниот меч сезонава во домашното првенство ❤
Со победа ја заверуваме 1⃣5⃣ титула
.
Натпревар на кој ќе се додели ШАМПИОНСКИОТ ПЕХАР
.
ВЛЕЗ СЛОБОДЕН. ВЕ ЧЕКАМЕ ВО САЛА.
.
.