Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дуелот вечерва со пренос на МТВ-1
Дуелот вечерва со пренос на МТВ-1

Дуелот вечерва со пренос на МТВ-1

Ракометарите на Вардар вечерва ќе одиграат нов натпревар во рамките на Лигата на шампионите, а противник ќе биде истиот тим од минатото коло, полскиот шампион Киелце.
.
Ова ќе биде шанса за ракометарите на Вардар да се ,,извадат” за поразот минатата недела и да прикажат подобро светло од она во Скопје. За победа ќе мора да функционираат и голманите, па токму затоа очекуваме подобра партија од Борко Ристовски и Робин Кантегрел.
.
Дуелот вечерва ќе можете да го проследите низ директен ТВ пренос.
.
среда, 25.11.2020,
.
20.40 ЕХФ Лига на шампионите: КИЕЛЦЕ – ВАРДАР (МТВ-1)