Sunday ,07 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Парондо: Среќен сум за Македонија, имам само убави спомени од Скопје
Парондо: Среќен сум за Македонија, имам само убави спомени од Скопје

Парондо: Среќен сум за Македонија, имам само убави спомени од Скопје

Македонската ракометна репрезентација се наоѓа во Каиро, каде вечерва ќе го одигра својот прв натпревар на СП. Нашата селекција се наоѓа во група заедно со Египет, кој е домаќин на мундијалот, оваа репрезентација е предводена од поранешниот тренер на Вардар, клуб со кој успеа во 2019 година да ја освои Европската титула.

Парондо е среќен за настапот на Македонија на СП, истакнувајќи дека од Скопје заминал со убави спомени

-Сакам да и честитам на Македонија за доаѓањето во Египет, но во исто време жал ми е што отпадна селекцијата на Чешка. Оваа ситуација сигурно не е пријатна за еден тренер, бидејќи со месеци се подготвувавме за Чешка , а сега ни остануваат 40 саати да анализираме сосема друг противник. Среќен сум за Македонија, имам само убави спомени од Скопје, изјави Парондо.