Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) Шкупи “лесен залак“ за пионерите на РК Вардар
(Фотогалерија) Шкупи “лесен залак“ за пионерите на РК Вардар

(Фотогалерија) Шкупи “лесен залак“ за пионерите на РК Вардар

Вчера во салата “Кале“ се одигра пионерски дуел, екипата на РК Шкупи условно беше “домаќин“ на пионерскиот состав на ракометниот клуб Вардар. Во дуел вардарци  дојдоа до висока победа и го продолжија одот на непоразеност во оваа конкуренција. Ние триумфиравме со резултат 8-35 (3-17).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 16g 17 18 19 20 21 22 23 24