Thursday ,21 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Пионерите на РК Вардар заминаа за Белград, познати играчите кои ќе ги бранат црвено-црните бои
Пионерите на РК Вардар заминаа за Белград, познати играчите кои ќе ги бранат црвено-црните бои

Пионерите на РК Вардар заминаа за Белград, познати играчите кои ќе ги бранат црвено-црните бои

Утрово, пионерите на ракометниот клуб Вардар заминаа за Белград, каде од утре ќе ги започнат настапите на меѓународниот турнир „Трофеј Белград“

Црвено-црние бои на турнирот ќе ги бранат следниве играчи: Никола Спасовски, Петар Стојановски, Дамјан Димитриовски, Мартин Тодороски, Давид Младеновски, Кирил Симоновски, Марио Стојановски, Давид Славевски, Христијан Петковски, Андреј Петрушевски, Георгиј Спасовски, Петар Колевски, Александар Стојменов, Стефан Ристевски, Мартин Сипковски, Матеј Трајановски и Виктор Трифуновски.

Тренер: Зоран Петковски-Зенга

Вардар е дел од групата Г, во која се уште и екипите на Партизан ( Србија) и Мокерц Киг ( Словенија).