Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТО) Поединечни награди на зимскиот турнир “Еден живот, една љубов„
(ФОТО) Поединечни награди на зимскиот турнир “Еден живот, една љубов„

(ФОТО) Поединечни награди на зимскиот турнир “Еден живот, една љубов„

Изминативе два дена на програмата беше младинскиот ракометен турнир “Еден живот, една љубов„ кај генерацијата на играчи родени 2004/05 и 2006/07 година. Вардар кај повозрасните и Бисинов кај помладите успеаа да го освојат првото место на турнирот.

Покрај трофеите за најдорите три екипи и медалите, по одигрување на финалните натпревари се доделуваа и поединечни награди за најдобар играч, стрелец и голман.

Кај генерацијата 2004/05 година наградата за најдобар стрелец ја доби Давид Димевски од екипата на Карпош од Куманово. Димевски беше лидер на кумановчани на сите натпревари, успевајќи да постигне дури 69 голови.

7

Кристијан Кралев од екипата на Аеродром го доби признанието за најдобар голман, неговиот тим го освои второто место откако загуби во финалето од Вардар.

8

За најдобар играч на завршниот турнир е играчот на Вардар, левиот бек Марио Стојановски кој одигра одличен турнир.

9

Награди се доделуваа и кај помладите, родени 2006/07 година. Најдобар стрелец е Мако Павлов од Ѓорче Петров кој постигна 44 голови на четири натпревари.

50721793_2026894644024038_3907411463211319296_n

Признанието за најдобар голман заврши во рацете на Јован Ѓошевски кој успеа со екипата на Бисинов да го освои првото место на турнирот.

5

Најдобар играч во оваа генерација е Марко Каевски од Урдаревски Вардар.

4

Поединечните награди ги доделуваа Индира Кастратовиќ, Зоран Петковски, Марија Папуџиева и Алексеј Растворцев.