Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Денес на МРТ-3 погледнете ја убедливата победа на Вардар, на гостувањето кај Татран Прешов
Денес на МРТ-3 погледнете ја убедливата победа на Вардар, на гостувањето кај Татран Прешов

Денес на МРТ-3 погледнете ја убедливата победа на Вардар, на гостувањето кај Татран Прешов

Денес ќе можете да погледнете уште еден натпревар на РК Вардар, во натпреварувачката сезона 2019/20. Се работи за меч од СЕХА-лигата, каде црвено-црните гостуваа во Прешов на екипата на Татран.

Ова беше дуел од 4.коло во СЕХА-лигата кој убедливо му припадна на Вардар, кој забележа триумф со резултат 22:29. Дибиров беше најдобар стрелец со 5 голови, додека голманот Кугис имаше 14 одбрани.

Натпреварот вечерва ќе се емитува во терминот од 18:55 часот.