Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познат составот на РК Вардар, кој ќе се спротивстави на Барселона, за историско финале
Познат составот на РК Вардар, кој ќе се спротивстави на Барселона, за историско финале

Познат составот на РК Вардар, кој ќе се спротивстави на Барселона, за историско финале

Денес е голем ден за ракометниот клуб Вардар и Македонскиот ракомет. Денес со почеток од 18 часот, црвено-црните го иргаат полуфиналето во ЛШ, против екипата на Барселона. Играме одлично преку цела сезона, а круна на сето сработено би било трофеј од лигата на шампиони. Тренерот Гонзалес веќе го објави составот, кој денес ќе се спротивстави на шампионот на Шпанија. Составот е очекуван, без некои промени и изненадувања, највано е што сите се подготвени за денешното полуфинале.

РК Вардар: Абутовиќ, Борозан. Кањелас, Циндриќ, Чупиќ, Деревен, Дибиров, Душебаев, Фереира, Карачиќ, Македа, Марсениќ, Милиќ, Шишкарев, Штербик, Стоилов.

Натпреварот оди со директен пренос на МРТ-1. Цреќно момци, израдувајте ја цела Македонија.