Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Вардар 2006 одигра нерешено со Аполон, попладнево играме полуфинале!
Вардар 2006 одигра нерешено со Аполон, попладнево играме полуфинале!

Вардар 2006 одигра нерешено со Аполон, попладнево играме полуфинале!

Вардаровата генерација  2006 ја заврши групната фаза на турнирот во Приморско. Нашите млади момчиња уште вчера го заверија пласманот во полуфиналето, денеска натпреварот против Аполон Крагујевац немаше никакво резултатско значење.

18944553_10213694995268251_201269210_nОвој дуел заврши со резултат 1:1, голот за Вардар го постигна Давид Голубов по одлична асистенција на Дарко Сековски. Сега вардарци во 17 часот ќе го одиграат натпреварот од полуфиналето.