Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Познати противниците на турнирот во Белград, за вардаровите пионери
Познати противниците на турнирот во Белград, за вардаровите пионери

Познати противниците на турнирот во Белград, за вардаровите пионери

Пионерите на ракометниот клуб Вардар утре заминуваат за Србија, каде во периодот од 27-29.декември ќе бидат дел од силен меѓународен турнир „Трофеј Белград“.

Организаторот на турнирот ги одреди и групите, во кои ќе се натпреваруваат екипите. Вкупно осум групи составени од по 3 екипи ќе се натпреваруваат на турнирот. Вардар е дел од групата Г, во која се уште и екипите на Партизан ( Србија) и Мокерц Киг ( Словенија). Мечевите ќе бидат во времетраење од 2 полувремиња по 20 минути.

За пласман од 1-8 место ќе играат првопласираните екипи од сите осум групи, а победнивите од овие дуели ќе ја продолжат битката за еден од медалите на турнирот. Вардаровата експедиција предводена од Зоран Петковски, заминува за Белград утре наутро.