Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познат составот за дуелот со Мотор, напред Вардаре
Познат составот за дуелот со Мотор, напред Вардаре

Познат составот за дуелот со Мотор, напред Вардаре

Денес со почеток од 17:30 часот во С.Ц. Јане Сандански гостува екипата на Мотор Запорожје. На Вардар му е неопходна победа, доколку сака пласман во осминафиналето од ЛШ. Познати се составите на двете екипи кои влегуваат ослабени во пресрет на овој меч. Алушовски нема да може да смета на заминатите Кристопанс и Атман, како и повредените Кугис и Дисингер. Сите останати се ставаат на располагање за вечерашниот натпревар.

sostav