Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познати термините и саатниците на одигрување натпревари за РК Вардар до крајот на годината во ЛШ
Познати термините и саатниците на одигрување натпревари за РК Вардар до крајот на годината во ЛШ

Познати термините и саатниците на одигрување натпревари за РК Вардар до крајот на годината во ЛШ

Вардар утре ја започнува одбраната на титулата во лигата на шампионите. Црвено-црните во воведниот натпревар ќе гостуваат во Полска, на екипата на Висла Плок. ЕХФ веќе ги одреди термините и саатниците за сите мечеви на Вардар до крајот на оваа година.

Вака изгледаат термините и саатниците за мевитге на Вардар во најсилната група А, до крајот на годината.

1.коло 17.09.2017 Висла – Вардар (19 часот)
2.коло 23.09.2017 Вардар – Нант (17:30)
3.коло 01.10.2017 Вардар – ППД Загреб (17:00)
4.коло 07.10.2017 ПИК Сегед – Вардар (17:30)
5.коло 14.10.2017 Вардар – Барселона (17:30)
6.коло 04.11.2017 Кристијанштад – Вардар (18:00)
7.коло 11.11.2017 ППД Загреб – Вардар (20:00)
8.коло 18.11.2017 Вардар – Рајн-Некар (17:30)
9.коло 26.11.2017 Рајн-Некар – Вардар (19:00)
10.коло 02.12.2017 Вардар – Кристијанштад (17:30)