Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Преглед на 4.коло во Плеј-Оф, победи на фаворитите
Преглед на 4.коло во Плеј-Оф, победи на фаворитите

Преглед на 4.коло во Плеј-Оф, победи на фаворитите

Вардар и Еурофарм Пелистер ја продолжуваат борбата за Шампионската титула во домашното првенство. Во рамките на 4.коло во Плеј-Офот до победи стигнаа и двете екипи, додека триумф остварија и Бутел и Алкалоид.

Комплетни резултати од 4.коло:

Еурофарм Пелистер – Пролет  32:26

Еурофарм Пелистер 2 – Вардар  18:25

Охрид – Алкалоид  26:32

Бутел – Тиквеш  28:24

Вардар и Еурофарм Пелистер го делат врвот со по 15 освоени бодови, додека Алкалоид е на 3.место со 9 бодови. Во следното коло на програмата е дербито во кое Вардар е домаќин на Еурофарм Пелистер.