Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дербито РК Вардар-Металург со пренос на МТВ1
Дербито РК Вардар-Металург со пренос на МТВ1

Дербито РК Вардар-Металург со пренос на МТВ1

Мечот   од регионалната  СЕХА Газпром лигата против градскиот ривал Металург во сабота за нашите момци ќе биде последен меч пред домашна публика година. Дуелот со Металург е закажан за в сабота во 20,45 часот во СЦ „Јане Сандански”. Билетите за натпреварот се пуштени во продажба преку продажната мрежа на www.ticketplus.mk. Цената е 50 денари. Натпреварот против Металург ќе има и хуманитарен карактер.

Од истиот љубителите на ракометот ќе можат да проследат директен пренос на Македонската радио и телевизија.  Државната телевизија дуелот ќе го пренесува на првиот програмски канал.