Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Пренос на МТВ-3 од мечевите на Вардар во Струга
Пренос на МТВ-3 од мечевите на Вардар во Струга

Пренос на МТВ-3 од мечевите на Вардар во Струга

Само домашни тимови ќе бидат дел од 48. издание на турнирот во Струга.

Турнирот ќе се игра од 12 до 16 август. Секој ден ќе се играат по три натпревари со исклучок на последниот, финален ден. Натпреварите од вечерните термини во 19:30 часот и 21:15 часот ќе може да ги гледате со преноси на Спортскиот канал МТВ 3. Публиката ќе може да го следи само низ ТВ преноси на трибините ќе биде празно како дел од ковид протоколот.

Првиот дуел, Вардар ќе го одигра на 13.август против екипата на Охрид, натпревар кој е закажан од 21:15 часот.