Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Прес-конференција на РК Вардар за мечот со Киелце
Прес-конференција на РК Вардар за мечот со Киелце

Прес-конференција на РК Вардар за мечот со Киелце

Во четврток со почеток од конференциската сала на спортскиот центар Јане Сандански, РК Вардар ќе одржи прес-конференција за мечот против Киелце, во Лигата на Шампионите. Истата ќе започне од 12:00 часот.

Натпреварот против Киелце ќе се одигра во сабота во С.Ц. Јане Сандански, со почеток од 17:30 часот, тоа ќе биде последен дуел во ЛШ за оваа календарска година. Со евентуална победа, црвено-црните ќе се искачат на второто место на табелата во најсилната група А.