Wednesday ,03 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Урдаревски, на меч од “Јуниор„ лигата
(Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Урдаревски, на меч од “Јуниор„ лигата

(Фотогалерија) РК Карпош со убедлива победа над РК Урдаревски, на меч од “Јуниор„ лигата

Екипата на РК Карпош Вардар од Куманово  успеа да забележи две победи во рамките на 3.коло од “Јуниор„ лигата, кај генерацијата 2004/5. Едната од нив беше во дуелот со екипата на Урдаревски и тоа убедливо изразена со резултат 14:37 ( 7:17).

Погледнете фотографии од овој натпревар.

46765725_1955083574538479_8767989105570086912_n 46784644_1955081731205330_8171700469240954880_n 46793477_1955083494538487_3503160237844594688_n 46812373_1955083867871783_6184640442521354240_n 46824421_1955081834538653_8161936397964410880_n 46837094_1955081471205356_4090210365160292352_n 46849204_1955083731205130_1056730356188708864_n 46863366_1955083484538488_2982212972929089536_n 46885443_1955083381205165_8634001626471858176_n 46888118_1955081611205342_7930503601342906368_n 46932487_1955081761205327_1099449556908638208_n 46962174_1955084031205100_2439486495791251456_n 47009315_1955081581205345_5623664026572554240_n 47009749_1955084124538424_2145553043020578816_n 47018805_1955081334538703_7131531700219150336_n 47040481_1955081284538708_8608817896753201152_n 47079553_1955083827871787_3438045312411762688_n 47081252_1955083701205133_7059517240537776128_n 47173219_1955081211205382_136924880246407168_n