Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Од денес можете да набавите билети за натпреварите на РК Вардар против Партизан и Татран
Од денес можете да набавите билети за натпреварите на РК Вардар против Партизан и Татран

Од денес можете да набавите билети за натпреварите на РК Вардар против Партизан и Татран

За првите два домашни натпревари на Вардар од СЕХА Газпром лигата од утре во продажба се пуштат билетите.

Мечот меѓу Вардар и Партизан е закажан за 1 февруари, а оној со Татран Прешов е на 10 февруари. Двата натпревари се играат во 18 ч. во СЦ „Јане Сандански“

bileti

Цените на билетите се 150 денари (за блоковите 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15 и 16.
и 200 денари за Блоковите 2, 3, 5 и 6.
Од утре ќе биде активен и линкот за онлајн купување преку продажната мрежа на https://mktickets.mk/