Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Завршниот ракометен турнир во Купот ќе се одржи во Кавадарци
Завршниот ракометен турнир во Купот ќе се одржи во Кавадарци

Завршниот ракометен турнир во Купот ќе се одржи во Кавадарци

Градот Кавадарци ќе биде домаќин на завршниот ракометен турнир во Купот на Р.Македонија.

Истиот ќе се одржи во периодот од 13-15.мај на кој за трофејот ќе се борат екипите на Вардар, Бутел, како и двата тима на Еурофарм Пелистер.

Вардар е најтрофеен клуб во ова натпреварување, црвено-црните имаат вкупно 14 освоени титули во Купот.