Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познати термините за есенскиот дел во ЛШ
Познати термините за есенскиот дел во ЛШ

Познати термините за есенскиот дел во ЛШ

ЕХФ во соработка со клубовите учесници и ТВ куќи кои ги имаат откупено ТВ правата ги одредија термините и саатниците за првите 10 кола од групите во ЕХФ лигата на шампионите.

PK Вардар сезоната ја почнува со гостување во Франција кај Монпелје на 14 септември, а 10. коло ќе го одигра дома со Веспрем на 1 декемеври. Вкупно ќе има 14 кола, а другите 4 кола ќе се одиграат откако ќе заврши ЕП во јануари 2020 година.

Вардар е во група со Веспрем, Мотор Запорожје, Кјелце, Порто, Кил, Монпелје и Мешков.

Распоред и саатници:

1 коло – 14 септември (17,15 часот)

Монпелје – Вардар

2 коло – 22 септември (17 часот)

Вардар – Порто

3 коло – 29 септмеври (18 часот – локално време)

Мотор – Вардар

4 коло – 12 октомври (17,15 часот)

Вардар – Кил

5 коло – 19 октомври (17,15)

Веспрем – Вардар

6 коло 3 ноември (19 часот)

Вардар – Мешков

7 коло – 9 ноември (17,30)

Вардар – Кјелце

8 коло – 13/17 ноември

Кјелце – Вардар

9 коло – 23 ноември (18 ч. – локално време)

Мешков – Вардар

10 коло – 1 декември (17 ч.)

Вардар – Веспрем