Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар останува на првото место во својата група
РК Вардар останува на првото место во својата група

РК Вардар останува на првото место во својата група

Вардар го победи тимот на Пролет и го задржа првото место во својата група, после комплетирање на 10.коло

Преглед на постигнатите резултати од 10.коло во групата Б:

Еурофарм Пелистер – Голден Арт  39:16

Пролет – Вардар  24:28

Вардар Неготино – Прилеп  32:28

Бутел – Мулти Есенс  31:23

Вардар и Еурофарм Пелистер го делат првото место на табелата со освоени 27.бодови, додека трет е Бутел со 18 бодови.