Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките за пролетниот дел од сезоната
(ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките за пролетниот дел од сезоната

(ФОТО) Вардарци означија старт на подготовките за пролетниот дел од сезоната

Вечерва во С.Ц. Јане Сандански, екипата на РК Вардар го имаше првиот собир во новата година. Недостастуваат седум играчи кои имаат репрезентативни обврски, а во наредниот период ќе се знае точно и кои играчи ќе ги пропуштат подготовките, односно кои дефинитивно ќе патуваат на СП.

Првиот официјален натпревар треба да го одиграме на 28.јануари на домашен терен против екипата на Војводина, во рамките на првото коло од СЕХА-лигата. За претходно е предвидено да се одигра некој пријателски дуел.

138054693_10160164735455348_2695628353098787594_o 138061559_10160164735470348_4165177291060364272_o 138318963_10160164735410348_7409940923134521327_o