Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Голови од секогаш борбениот бразилски пикер во Вардар
(ВИДЕО)  Голови од секогаш борбениот бразилски пикер во Вардар

(ВИДЕО) Голови од секогаш борбениот бразилски пикер во Вардар

Рожерио Мораес Фереира ја игра својата трета сезона во црвено-дрес. Бразилскиот пикер пристигна од екипата на Кил како замена за Алем Тоскиќ, кој се покажа како идеална замина за србинот.

Фереира во дресот на Вардар досега постигна 55 голови, што се однесува до настапите во Лигата на Шампионите. Во моментов е на рехабилитација, после операцијата на коленото, сепак се очекува да се врати на теренот во месец февруари кога и ќе продолжат натпреварите во Лигата на Шампионите.

Погледнете неколку голови од бразилскиот “џин„ во редовите на Вардар.