Thursday ,21 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > РК Вардар јуниор утре игра пријателски меч со РК Радовиш
РК Вардар јуниор утре игра пријателски меч со РК Радовиш

РК Вардар јуниор утре игра пријателски меч со РК Радовиш

Младите вардарци предводени од Стојан Петрушевски екипата на РК  Вардар јуниор утре,  четврток ќе го одиграат третиот контролен меч сезонава. Исто како и првите два така и овој ќе се игра во  Спортско рекреативниот центар  “Кале“.

Досега одигравме две “контролки“, во првата се сретнавме со Еурофарм Работник кој  е нов суперлигаш, овој дуел заврши во корист на битолчани, 28:33. Во втората одигра нерешено со ГРК Борец од Велес 27-27. Во третата контолна средба ќе бидеме домаќини на екипата на РК Радовиш од истоимениот град.  Мечот во  четврток ќе се игра во 18 часот и 30 минути. Вардарци  повторно нема да бидат комплетни, бидејќи ќе недостасуваат Недановски, Поповски, Ѓорѓески, Ончев кои се уште се  со првиот тим на РК Вардар и Трпчевски кој е повреден.  Влезот како и на претходните два меча во   “Кале“ ќе биде слободен.