Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > СЕХА ги избра најдобрите голови на Ф4, во изборот се најдоа Вујин и Гаџа
СЕХА ги избра најдобрите голови на Ф4, во изборот се најдоа Вујин и Гаџа

СЕХА ги избра најдобрите голови на Ф4, во изборот се најдоа Вујин и Гаџа

Екипата на Веспрем е новиот освојувач на СЕХА-лигата, откако во големото финале успеа да го победи Вардар. Црвено-црните и натаму остануваат најтрофејниот тим во лигата со вкупно пет титули.

Медија тимот на СЕХА ги избра најубавите голови на завршниот турнир кој се одигра во Задар. Место добија головите на Вујин во финалето против Веспрем и на Гаџа, на мечот против Загреб.

Најубавите голови на Ф4 турнирот погледнете ги во продолжение.