Thursday ,25 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Шишкарев дел од топ-5 изборот за најубави голови во ЛШ
(ВИДЕО) Шишкарев  дел од топ-5 изборот за најубави голови во ЛШ

(ВИДЕО) Шишкарев дел од топ-5 изборот за најубави голови во ЛШ

РК Вардар си ја “одработи“ задачата во реванш 1/8-финалниот дуел на домашен терен со ППД Загреб. Црвено-црните после убедливата победа на гости, дома одиграа колку што е потребно и победија со 32-30. Во изборот за најатрактивни пет гола според ЕХФ ТВ во втората 1/8-финална рунда се најде Даниил Шишкарев, руското крило погоди на атрактивен начин, па тој гол му донесе место во овој избор.

*Видеото од најдобрите одбрани во оваа втора рунда моеже да ги погледнетеОВДЕ