Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Состави: Киелце без Карачиќ, Гудјонсен и Валах, Алушовски со истиот од Скопје
Состави: Киелце без Карачиќ, Гудјонсен и Валах, Алушовски со истиот од Скопје

Состави: Киелце без Карачиќ, Гудјонсен и Валах, Алушовски со истиот од Скопје

Познати се составите на двата тима за дуелот Киелце-Вардар, на натпревар од осмото коло во Лигата на шампионите кој ќе се одигра вечер со почеток од 20:45 часот.

Стевче Алушовски на располагање го има истиот ростер од мечот во Скопје. Повторно е со два голмана без Кизиќ. Тренерот на Келце, Талант Душебаев направи три измени, за разлика од мечот во „Јане Сандански“, ги нема десното крило Сигвалди Гудјонсен, средниот бек Игор Карачиќ и голманот Милош Валах, што е секако голем хендикеп за тимот.

gggggggggggg