Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познат составот на РК Вардар за гостувањето кај Веспрем
Познат составот на РК Вардар за гостувањето кај Веспрем

Познат составот на РК Вардар за гостувањето кај Веспрем

Вечерва со почеток од 18:45 часот се игра реваншот од 1/8 финалето меѓу екипите на Весрем и Вардар.

Двајцата тренери ги објавија составите за овој натпревар, на кој Веспрем ќе започне со позитива од 14 голови, остварени на првиот дуел во Скопје. Во составот денес  го нема Филип Талески, додека на голот покрај Ристовски ќе биде и Марко Кизиќ, кој не беше во комбинација за првиот натпревар.

sostav-2