Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СТОЛЕ ИКОНО НАША !

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СТОЛЕ ИКОНО НАША !

vardarfans stoilov

На денешен ден пред 28години се роди една црвено-црна икона Столе Стоилов. Нека ти е честит роденденот легендо Вардарова , многу успеси и нека во твојата кариера а на наше задоволство биде забележано дека си бил дел од тимот кој ја покори ракометна Европа.