Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Сергеј Горбок
Среќен роденден Сергеј Горбок

Среќен роденден Сергеј Горбок

Денес својот 37-ти роденден го прославува играчот на РК Вардар, Сергеј Горбок. Рускиот репрезентативец ја игра вкупно четвртата сезона во црвено-црниот дрес, а минатата сезона со Вардар ја освои и Европската титула. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СЕРГЕЈ !