Sunday ,07 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Марко Кизиќ
Среќен роденден Марко Кизиќ

Среќен роденден Марко Кизиќ

Денес својот 20-ти роденден го прославува голманот на ракометниот клуб Вардар, Марко Кизиќ. Марко потекнува од школата на Вардар, ги помина сите младински категории и денес е дел од првиот тим на клубот. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАРКО !!