Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Иван Чупиќ
Среќен роденден Иван Чупиќ

Среќен роденден Иван Чупиќ

Денес својот 33. роденден го прославува ракометарот на Вардар, се работи за Иван Чупиќ. Хрватското десно крило ја игра својата трета сезона во црвено-црниот дрес, клуб со кој успеа да ја освои и Европската титула.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЧУПИЌ !