Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Фото) од него се очекува да ја предводи одбраната на Вардар!
(Фото) од него се очекува да ја предводи одбраната на Вардар!

(Фото) од него се очекува да ја предводи одбраната на Вардар!

Од него се очекува да ја предводи новата црврста одбрана на Вардар. Минатата сезона покажа дека во моментов е во топ – 3 голмани во ракометна Европа, очекуваме и оваа, втора сезона за него во дресот на Вардар да биде уште поуспешна кога е во прашање Лигата на Шампионите.

11951342_10153820424675348_9016862549917118063_n

Пред себе шпанецот ќе има одлично цврст бедем, наречен АбутовиќМакедаМарсениќ. Се очекува овие тројца корпулентни играчи да ја предводат црвстата одбрана во Лигата на Европските шампиони, против екипи како Барса, Кил, Веспрем… на патот до Ф4.
Напред Вардар!

Фото: rkvardar.mk