Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Штербик: Сеуште ми е свеж поразот од Вардар, тоа е еден од најлошите моменти
Штербик: Сеуште ми е свеж поразот од Вардар, тоа е еден од најлошите моменти

Штербик: Сеуште ми е свеж поразот од Вардар, тоа е еден од најлошите моменти

Екипата на Веспрем сигурно по лошо го памети скопски Вардар, откако во финалето минатата сезона во Лигата на шампионите беше буквално надигран во текот на целиот натпревар и заслужено го загуби финалниот натпревар за титулата.

Легендарниот и екс голман на Вардар, Арпад Штербик, за официјалната страница на Веспрем призна дека сеуште му е свеж поразот од Вардар, кој е еден од најлошите моменти за него.

,,За жал, сеуште ми е свеж поразот од Вардар минатата сезона, тоа е еден од најлошите моменти”, рече Штербик.