Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Марио Стојановски со повик од селекторот Стојановиќ, за настап со кадетската репрезентација
Марио Стојановски со повик од селекторот Стојановиќ, за настап со кадетската репрезентација

Марио Стојановски со повик од селекторот Стојановиќ, за настап со кадетската репрезентација

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на Македонија родени 2004 и помлади го објавуваат списокот на повикани ракометари за собир и учество на SPARKASSEN CUP во Германија во период од 27.12 до 29.12.2022 година.

На претстојниот SPARKASEEN CUP репрезентацијата на Македонија е дел од групата Б заедно со Германија, Холандија и Австрија.

Селекторот на Македонија, Радослав Стојановиќ, за овие натпревари го повика Марио Стојановски од редовите на Вардар.