Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Преглед на последното есенско коло во ВМФЛ
Преглед на последното есенско коло во ВМФЛ

Преглед на последното есенско коло во ВМФЛ

Се одигра и последното есенско коло во ВМФЛ, во кое Вардар очекувано на домашен терен стигна до победа. Во ова коло до триумф дојдоа и останатите конкуренти за пласман во ПМФЛ, Гостивар, Воска и Пелистер стигнаа до три бода.

Преглед на резултати од 15.коло:

Каменица Саса – Пелистер  1:2

Беса – Локомотива  2:0

Гостивар – Караорман  5:1

Воска Спорт – Борец  6:0

Слога – Детонит  1:3

Беласица – Охрид  1:1

Тетекс – Аресими  0:2

Вардар – Кожуф  2:0

Гостивар заврши како прв со 37, пред Вардар со 36 и Воска со 34 бодови.