Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (СТРИМ) Македонија- Аргентина, кадетите го стартуваат СП
(СТРИМ) Македонија- Аргентина, кадетите го стартуваат СП

(СТРИМ) Македонија- Аргентина, кадетите го стартуваат СП

Вечерва со почеток од 20:30 часот во С.Ц. Борис Трајковски, кадетската ракометна репрезентација ќе го одигра првиот натпревар на СП, кое се одржува во Скопје.

Прв противник за избраниците на Данило Брестовац, ќе биде селекцијата на Аргентина, натпревар на кој во нашиот состав ќе бидат и тројца играчи од редовите на Вардар.

Натпреварот можете да го проследите на линкот, ТУКА.