Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (СТРИМ) РК Вардар – РК Алкалоид (кадети)
(СТРИМ) РК Вардар – РК Алкалоид (кадети)

(СТРИМ) РК Вардар – РК Алкалоид (кадети)

Денес со почеток од 11:00 часот во спортската сала на ОУ Круме Кепески“, кадетите на РК Вардар се домаќини на екипата на Алкалоид, на натпревар од 14.коло во кадетската Супер Лига.

Стрим од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.