Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > КК Вардар домаќин на МЗТ Скопје во последното коло од регуларниот дел
КК Вардар домаќин на МЗТ Скопје во последното коло од регуларниот дел

КК Вардар домаќин на МЗТ Скопје во последното коло од регуларниот дел

Во последното коло од регуларниот дел во втората лига, КК Вардар ќе одигра домашен дуел во кој влегува како лидер на табелата.

Во оваа 22.рунда, црвено-црните се домаќини на тимот на МЗТ Уни Банка, дуел ќе го одиграме во малата сала „Кале“. Натпреварот се игра утре, недела (9.април) со почеток во 17-00 часот.