Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Диневска, Џатевска и Коцева во составот за дуелот со Украина
Диневска, Џатевска и Коцева во составот за дуелот со Украина

Диневска, Џатевска и Коцева во составот за дуелот со Украина

Објавен е списокот со кои ракометарки вечер ќе излеземе на мегдан со Украина. Репрезентацијата на МАКЕДОНИЈА во 19 часот ќе го почне походот по пласман на голем настан.

Три вардарки се дел од составот

FB_IMG_1680947890462