Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Струга – РК Вардар 1961
(СТРИМ) РК Струга – РК Вардар 1961

(СТРИМ) РК Струга – РК Вардар 1961

Денес 11.коло во ракометната Супер Лига ќе го одигра екипата на РК Вардар 1961. Црвено-црните ќе гостуваат кај екипата на Струга.

Натпреварот ќе се одигра со почеток од 17:00 часот во спортската сала „Нико Нестор“. Вардар е голем фаворит на натпреварот против тимот кој досега освои само 7 бодови. Натпреварот ќе го судат Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола, додека делегат ќе биде Игор Огненов од Битола.

Стрим од натпреварот можете да погледнете на линкот, ТУКА.